Friday, October 14, 2011

"Make up" and "Glass Tears"

To do make up very easy now..
The ones who would like to attract some attention should try these make ups' stickers.. They are easy to use and removing.. I have used camouflage and zebra striations and found them successfull, is highly recommended..
:)

Artık makyaj yapmak çok kolay..
Marjinal olmak isteyenler, klişelerden sıkılanlar, değişiklik arayanlar, dikkat çekmek isteyenler, kolaya kaçmak isteyenler, makyaj çıkarmada tembel olanlar kesinlikle bu hazır makyaj çıkartmalarını denemeli.. Hem kullanması kolay hem de sonrasında temizlemesi..  Kamuflaj ve zebra desenliyi denedim. Çok da başarılı buldum, şiddetle tavsiye edilir
 :)


"Kamuflaj / camouflage"


"Zebra"

Sticker: Sephora 

Her kadın kirpiklerinin uzun, hacimli ve dikkat çekici olmasını ister. Çoğu zaman da kimimiz takma kirpikte kullanırız.. Ama zaman ilerledikçe takma kirpiklerde de çağa uygun değişik modeller yaratıldı; renkli, fosforlu, simli gibi... Günlük yaşamda olmazsa da özel davetlerde değişiklik arayanların kullanabilceğini düşünüyorum...
:)

Every women would like to have long, thick and curly eyelashes..  Sometimes we use false eyelashes.. There are many types of eyelash such as, colorful, phosphorus and silvery.. You can use them at the special nights..
:)


Serhan OKSAY  tarafından fotoğrafa uygulanan photoshopla 1999 yılında 1.3 milyon dolarla gelmiş geçmiş en pahalı fotoğraf olan   "Glass Tears"'dan ilham alınmıştır. (Man Ray) 

Received inspiration from  Man Ray's "Glass Tears" (1930-1933) sold in 1999 for the highest price ever paid for a photograph.
1.3 million dollar
No comments:

Post a Comment

Thank you for taking out the time to leave a comment!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
01 09 10