Tuesday, September 10, 2013

Mercedes-Benz NYFW September 2013 #episode 1Diana Von Furstenberg


Eylül ayındayız ve bu demek ki Mercedes-Benz New York Moda Haftası çanlarını çalıyor. Dünyaca ünlü tasarımcıların podyumda sergiledikleri koleksiyonları 2014 Bahar sezonunda mağazalarında bizler için yerlerini alacak. 

Moda Haftasından ilk göze çarpanlar:


  • Koleksiyonun ana teması "Vaha" üzerine kurulu olan Diana Von Furstenberg defilesinde toprak tonlarında desenli şifon elbiselerin yanında oğadan ve hayvanlardan ilham alınmış desenler, payet işleme, altın ve siyahın uyumu -  Ayrıca Naomi Campell'ı tekrardan podyumda görmek heyecan yarattı.
  • Etnik desenli Bomber ceketler ve hırkalarla Donna Karan'ın şovu ise daha çok sportif ve günlük kullanımı yansıtıyor. Uzun elbiselerde ve gömleklerdeki Tül kullanımın kalın kemerle desteklenmesi parçaların çoğunda dikkat çekiyor. 
  • Canlı renkleri birarada kullanmayı seven Tommy Hilfiger ise 2014 Bahar sezonu için tropikal desenli ve neon renkte ceketler, tulumlar, pantalon ve tunikleri koleksiyonuna eklemiş. 
  • Derek Lam, klasik görünümü ince detaylarla, renklerle ve yenilikçi kumaşlar kullanarak modern ve şık görünümünü koleksiyonunda yansıtıyor. Koleksiyonunda yer verdiği bembeyaz gömlek elbiseler, denim elbiseler, soluk sarıdan beyaza dönen iki renkli elbiseler ile muhteşem kareli dokumalı dantel serisi ise baharın gelişini müjdeleyen cinsten. 
  • Alexander Wang, her zaman iddalı olan bir başka tasarımcı. Deri üzerinde kullandığı lazer kesimi ise simgesi. Lazer kesimli ince deri şeritlerin dikey birleşiminden oluşan ve beline kemerle kullanılan beyaz elbisesi ile yine 2014 Bahar sezonuna imzasını atacak gibi gözüküyor. Ayrıca, koleksiyonun bir çok parçasında tekrar eden erkek gömleklerini (pembe ve bebe mavisi) pileli mini eteklerle önden veya arkadan açık olarak da kullanıldığı görülüyor. 90'ların hip-hop tarzını denim ceketler ve pantalonlarla devam ettiren Wang kimi zaman kemerler kullanarak kimi zaman da beyazla kontrast yaparak modern görünüm kazandırıyor. 

Not: 2014 Bahar için en favorim DKNY!! Ya sizinki?

Not #2: Diğer tasarımcılar için takipte kalınız :)DKNY
Tommy Hilfiger
Derek LamAlexander Wang

1 comment:

Thank you for taking out the time to leave a comment!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
01 09 10