Saturday, September 14, 2013

PRINCES' ISLANDS NOSTALGIA
Biliyorum yaz geçiyor! Ama uzun süre Kanada'da yaşamış biri olarak benim için mevsim hala yaz :) Sizler için Büyükada'nın eşsiz ambiyansında güzel bir vintage fotoğraf serisi hazırladık. Daha fazla kombin sunabilmek adına sevgili Esra da bize eşlik etti. Vintage kıyafetler yine Cihangir'deki Kordelya Butik'ten. Sevgili Nergis Hanım'a bu güzel parçaları Fashionurgraphy ile paylaştığı için teşekkürler!

I know that summer season fades away! But, it is still summer season for me as a person who has lived in Canada for a long time  :) I have prepared an outdoor vintage series for you. The shots were made at the Princes' Islands Nostalgia- Istanbul. I would like to thank to my friend Esra who posed with me and Kordelya Vintage Boutique for supplying the clothes and accessories. Elbiseler,Yeşil Ayakkabı, Yeşil Gözlük Kordelya Vintage Butik,
Şapka Bodrum Butik, Beyaz Ayakkabı Hotiç

Dresses, Green Heels, Green Sunnies from Kordelya Vintage,
Hat from Bodrum Boutique, White Heels from Hotic

Photography by Serhan Oksay Studios

5 comments:

 1. muhtesem resimler cikmis. Yazin son günlerinin tadini cikarin, burasi 16 derece. Gecen hafta 30 idi. Enerji dolu günler dilerim.

  ReplyDelete
 2. GREAT LOOKS!!!! SO CUTE

  http://beharrean.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Love this! Beautiful pictures!
  You have a new follower!

  WWW.RUBYREDIRIS.BlOGSPOT.COM

  ReplyDelete
 4. Hola guapisima, nos encanta tu estilo, nosotras somos dos y tenemos un blog también, pero bueno acabamos de empezar y nos ayudaría mucho que te pasaras si tienes un minuto.
  amigasyresidentesenstylestation.blogspot.com
  Muchísimos besos y sigue así

  ReplyDelete

Thank you for taking out the time to leave a comment!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
01 09 10