Wednesday, October 23, 2013

SUMMER GARDEN FAIRIES


FashioNURgraphy, günlük stili sadece iki üç fotoğrafla yansıtan bir blog değil. Takip edenler bilir, son zamanlarda Büyükada'nın nostaljik havasında yaptığımız "vintage" editoryal çekimlerimizin ardında sağlam bir çalışma var. Nasıl mı? Öncelikle mekana uygun konseptte kıyafetler için vintage butiklerin keşfi; Büyükada'daki her mekana uygun kıyafetlerin kombinlenmesi; fotoğraf karesinin belirlenmesi ve ona göre ışığın ayarlanması (ki bence en önemlisi). Bu seriden sonra da, elimden geldiğince editoryal çekimlerini farklı mekanlar ve konseptlerle sürdürmeye devam edeceğim. Serinin arka planınında neler olduğunu görmek için buraya tıklamanız yeterli...

Büyükada'daki Anadolu Kulübü'ne, bize kapılarını açtığı için de ayrıca teşekkürler ederim. 


FashioNURgraphy is not just daily styling blog. Followers already realized that I've recently created "vintage" editorial photo shooting in Princes' Islands nostalgic aura.  Editorial photo-shooting needs some strong background, research and teamwork. How? Firstly, discovering the clothes in the vintage boutiques; matching the convenient surroundings (combination of the clothes with appropriate perspectives); make-up and hair; determining the photo frame and adjustment of the light (I think, this is the most important one). After the vintage series, I'm going to continue with editorial photo shooting series in different concepts. Follow-up guys!

p.s. for the backstage of this photoshoot, just click the link in here...
NUR:
ASOS  dress / elbise
Steve Madden heels / ayakkabı
Vintage  green scarf / yeşil şal
ESRA:
Jones&Jones dress / elbise 
Uterqüe   heels / ayakkabı

PHOTOGRAPHY BY SERHAN OKSAY STUDIOS

4 comments:

 1. lolvely ♥♥♥
  i follow your blog ♥
  follow me ♥

  http://kairjankaora-koka.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Siteden siteye öyle geze geze gidiyordum, kendimi burada buldum :) Sitenizi gezdim ve yazmadan edemeyeceğim; tarzınıza ve elbiselerinize ba-yıl-dım :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Çok teşekkür ederim sevgili Filiz :)

   Delete
 3. These pictures have really unique style! Great job! Very creative and beautiful! Waiting for more photos!
  kisses)

  ReplyDelete

Thank you for taking out the time to leave a comment!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
01 09 10