Tuesday, March 11, 2014

COLLEGE GIRL


Kahve çoğumuz için günün vazgeçilmezleri arasında. Vaktimi dışarda geçirdiğim her gün yeni bir mekan keşfetmeye çalışıyorum. Bugünün kahvesi Cihangir'in ara sokaklarındaki "Heirloom" kafeden. Kalabalığın arasından soyutlanmış bir mekan. Sifon Kahve Heirloom'un göz bebeği. Deney tüpü içerisinde gelen kahve ile kendinizi bir anda kimya laboratuvarında hissediyorsunuz. Kahve gözünüzün önünde yapılıyor. Güzel sunumuyla servis ediliyor, ve tadı da gerçekten enfes. Yolunuz düşerse denemenizi tavsiye ederim...

----Ufak bir not: Fotoğraflar yaklaşık 1 ay önce çekilmişti, ama işte tembellik başa bela :P ----

Gelelim yazının ana öğesine: Ne giydim?
Sezonun en gözde desenlerinden ekose tabiki. Ama bu ekose rengiyle klasik görünümden uzakta. Kendisi yıllar önce annemin sihirli ellerinden çıkmış, ve bugüne kadar gelerek bir vintage özelliği kazanmış. Şapka çıkarıyoruz!! 


Anne dolabından daha neler mi çıkmış, süprizzzzz... :)

                                                                   ***

I like to discover new coffee spots. This time I present "Heirloom Cafe" in the area of Cihangir. The main coffee is called "Syphon Coffee" in this place. Coffee is prepared in front of you and served with little homemade cookies. It is definitely delicious! If you have a plan to visit Istanbul, and the area of Cihangir, Heirloom Cafe is a good spot to take a rest. 

Ok now, lets see what I wore: Tartan vintage skirt. This tartan is different from regular ones, because It is in blue color tones. The creator of this skirt is my mother. She did it almost 20 years ago and it is still seen good. Thanks mum!! Gömlek / Shirt: U.S. Polo Assn. 
Ekose etek / Tartan Skirt: Vintage
Yün Ceket / Wool Jacket: Abercrombie & Fitch
Şal / Scarf: Camden Lock Bazaar (London)
Çanta / Bag: Armani Exchange
Bot / Boots: Nando (Beyoğlu)
Kolye / Necklace: Yargıcı

Photography by SOS 

No comments:

Post a Comment

Thank you for taking out the time to leave a comment!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
01 09 10