Saturday, June 14, 2014

BOMONTİ FLOWER



Geçtiğimiz hafta tarihi Bomonti Bira fabrikasının restore edilen bölümlerinde Serhan Oksay'ın fotoğrafladığı bir dizi çekim gerçekleştirdik.

Bu mekan İsviçreli Bomonti kardeşler tarafından 1890 senesinde Feriköy'de kurulmuş ve 1909’a kadar rakipsiz olarak İstanbul ve havarisinde bira üreten tek firma olarak faaliyet göstermiş. Mekanda  birayı halka tanıtmak amacıyla “Bira Bahçesi” de  kurularak bira kültürünü yaymaya çalışılmış.Hatta daha sonra bira bahçeleri Trakya ve Marmara Körfezi kıyılarından Eskişehir’e kadar yaygınlaşmış.Özgün şişe tasarımı,  lezzeti ve düşük  alkol oranıyla  hemen sevilen Bomonti kendine geniş bir pazar yaratmıştır. Fabrika 1938 yılında Tekel'e geçmiş. Günümüzde ise  Doğuş Holding'e kiralanmış,  bu güzel mekanın kış sezonunda İstanbul'un yeni çekim merkezlerinden biri haline geleceğini öğrendik, merakla gelişmeleri bekliyoruz.

Dizinin ilk serisinde yeni sezon Zara markalı çiçek desenli bluz ve şalvar kesimli pantalonu toz pembe ayakkabılarla kombinledim. Bu kıyafeti zevkinize uygun hasır bir şapka ile bütünlerseniz sıcak yaz günleri için uygun bir seçim olabilir. 

***

Last week we have realized a series of photo shoot with Serhan Oksay at the historic Bomonti brewery. This brand has been established  by Swiss Bomonti Bothers at 1890 than transferred to Tekel at 1938. 

The first photos of the series demonstrate a new season Zara flower print top and baggy trousers matched with soft pink heels. You may combine it with a straw hat to your taste in order to be protected from hot summer sun. 
















Total Look from ZARA

Jewellery and hat Vintage

8 comments:

Thank you for taking out the time to leave a comment!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
01 09 10