Wednesday, July 30, 2014

A NIGHT IN MYKONOS


Yunan adaları gezisinden ilk fotoğrafları hızlıca paylaştığım için çok heyecanlıyım. Son birkaç yıldır aklımda olan ve yorucu geçen bir yılın ardından Yunan Adaları gezisini ETStur'un Aegean Paradise adlı gemisiyle gerçekleştirdik. Çeşme limanından kalkan geminin ilk durağı gece hayatıyla ünlenmiş Yunanistan'ın en meşhur ve sosyetik Kiklad adalar topluluğundan biri olan Mykonos!  

Adanın merkezi Chora labirent gibi dar sokaklarıyla ünlü, hatta yerlilerinin bile zaman zaman bu sokaklarda kaybolduğunu söylüyorlar. Binaların hepsi beyaz fakat maviye boyanmış kapılar, pencereler, ve hatta merdiven trabzanlarıyla adeta bir yağlı boya tablo içinde geziniyormuşsunuz hissi veriyor. Dar sokaklar arasında bulunan restaurantlar, birbirinden güzel butikler, ve birbirinden eğlenceli müzik sesinin dışarılara kadar taştığı barlar adanın vazgeçilmezleri. Her zevke göre eğlence mevcut Mykonos'ta. Ben fazla gürültü istemem, daha sakin müzik eşliğinde bir yandan yunan mutfağını tatmak isterim diyenlerdenseniz adanın sahil şeridinde birbirinden güzel tavernalar bulabilirsiniz. Ama yok ben gün aydınlanana kadar eğlenmek istiyorumculardansanız, o zaman sizi Little Venice bölgesine alalım. En meşhur barlarından biri de Scandinavian bar. Little Venice bölgesinin özelliği sahil kenarındaki evlerin altına deniz sularının girmesi. Biraz daha ilerisinde ise 5 adet yeldeğirmenin olduğu tepeye çıkabilir ve adayı fotoğraflayabilirsiniz. Yel değirmenleri hemen hemen birçok yunan adasının simgelerinden. 

Her yolculukta her zaman yanıma şık bir kıyafet alıyorum. Bu yolculukta da hakkımı Mykonos'tan yana kullandım. Bu parlak taşlı tulumum ten rengi itibariyle hem adanın sade görünümüne uyuyor hem de gece hayatının hareketliliğine.  

Instagramda takip edenler bilir, #nuraroundtheworld etiketiyle Yunan adaları gezisinin birbirinden güzel karelerini takip edebilirsiniz. 

--------------------***-------------------

It was so hard to wait until presenting y'all these first images from our trip to Greece, Kikland Islands. This sunny journey was highly awaited, after long and tired winter season. We got a cruise tour with ETStur's Aegean Paradise. It was the very first time cruise experience for us. Cruise has weighed anchor from Cesme Harbour and reached the Mykonos, which has the most popular night life among Greek Islands.

 Chora is the center of the island and it is popular with alley and labyrinth ways. Even native islanders are rumored to lose their ways within those labyrinths. The beautiful little white streets with their charming blue colored doors, stairs are like an oil painting. There are many beautiful tavernas, boutiques, bars on the streets. If you enjoy silence, and relaxing music with the greek cuisine, the tavernas in the seaside area will be perfectly match with your needs. If you prefer to listen a loud music and dance, you should definitely be in Little Venice area. People do not sleep during the night in here, and I can understand right now why Mykonos nights are so popular.

On each trip, I manage to pack an evening dress. Just because you never know when you might need one. This time, my choice is nude color and sparkling jumpsuit for Mykonos night.    

you guys can follow my vacation diary from the hashtag #nuraroundtheworld  

JUMPSUIT / TULUM: ZARA
SHIRT / GOMLEK: MANGO
SANDALS / SANDALET: JESSICA SIMPSON
CLUTCH / ÇANTA: TORRY BURCH
NECKLACE / KOLYE: YARGICIPhotography by SOS

No comments:

Post a Comment

Thank you for taking out the time to leave a comment!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
01 09 10